top of page

Staff - September 2022

 

 


Headteacher - Angela White

Deputy Headteacher - Felicity Sinclair

Assistant Headteachers - Mary Gilbert & Claire Whitney

SENCo & Head of Centre - Nicki Kirby

Year 2 Leader - Rebecca Maccaw

Year 1 Leader - Kate Bradley & Felicity Sinclair

Reception Leaders - Claire Whitney & Ellie Farquharson

School Business Manager - Gareth Derrig

Puppies & Ducklings Teacher - Mary Gilbert (Early Years Leader)

EYP -Denise Cozens 

EYP - Michelle Hallam 

Kittens & Lambs Teacher - Simon Roake

EYP - Alison Bennett

 

Giraffe Class Teacher - Ellie Farquharson

EYP - Sarah Johnson

EYP - Safiyah Mohammed

Lion Class Teachers - Claire Whitney & Lyndsey McGrail

EYP - Sue Stevens

EYP - Shemariah Israel

Zebra Class Teacher - Haz Sekalongo

EYP - Karen Holden

EYP - Shemariah Israel

Elephant Class - Rebecca Andrews

EYP - Shelley Marsh

SEN TA - Dalwinder Pasma

Owl Class Teachers -Kate Bradley & Felicity SInclair

TA - Rachel Maycock

Hedgehog Class Teachers - Dee Marshall & Flora Linney

TA -Tania Rolls & Wendy Bird

Badger Class Teacher - Javier Peralbo & Louise Ullathorne

TAs - Abigail Tongue

Squirrel Class Teacher - Sweta Dangwal

TA - Emma Smith

SEN TA - Jo Parker

Lavender Class Teacher - Rebecca Maccaw

TA - Safia Mohammed & Liz Powell

Sage Class Teacher - Stacey Jones & Lyndsey McGrail

TAs - Melanie Marshall

Rocket Class Teacher - Matthew Marshall

TA - Lisa Auguiste

Rosemary Class Teacher - Jessica Walukiewicz

TA - Nicoleta Bar

SEN TA - Luisa Mistry & Jade Bolton

Bumblebee Class Teacher - Georgina Crampton

SEN TAs - Carol Kemp, Shemeena Shafeer, Ardelle Robertson

Ladybird Class Lead SEN TA - Claire Jones

SEN TAs - Adele Hickey

Speech Therapist - Anna Koppenhout

Lead Supervisors - Rachel Maycock & Lisa Auguiste

Adele Hickey, Anam Malik, Andrea Cheeseman, Donna Fellowes, Emma Smith, Fathima Niyas, Hina Osman, Ieva Martisone, Ifrah Ismail, Jade Bolton, Kate Pothecary, Lucy Langely, Kristy Powell, Nasim Chaudhry,Rachel Simmonds, Saima Shakeel,  Serena O'Connell, Shirin Ghorpade, Sharon Jones, Soeriya Naderi, Solly Nice.

Chef Manager - Roberto Ferro

Daniela Lenkiewicz, Kavitha Tamilarasan, Inderjit Jaggi

School Business Manager - Gareth Derrig

Finance & Administration Assistant - Grant Shepherd

Receptionist/Attendance Officer - Jane Sargeant

ICT Consultant - Liam Sehmi

Site Manager - Kevin Graham

Assistant Caretaker - Arjun Vasta

Cleaner Supervisor - Zaneta Wasik

Deniz Mehmet, Sunita Summan

bottom of page